7 a 11 de setembre
RESUM PROGRAMACIO
FESTES ROTOVA 2022

DIMECRES 7 vespra


    19:30 h. PASSACARRER per la Rotovense Musical
    21:00 h. Recollida de la  REINA DE FESTES 2017, REINA DE FESTES 2022 I LA SEUA CORT D`HONOR
    22:00 h. PRESENTACIO I CORONACIO DE LA REINA I CORT D'HONOR
    00:30h DISCIMOVIL KUM-KUMTRA FESTA en apartament Escoles velles

DIJOUS 8  FESTIVITAT SANT BERTOMEU


 07:00h. DESPERT└
08:.000h. ROSARI
9:00h PARTIDA DE PILOTA VALENCIANA FEMENINA Cr. Sant Vicent
11:00h. 11:00 UNFLABLES carrer Comtes de Rotova
11:30h. ARREPLEGADA DE LA REINA I LA CORT D'HONOR
12:00H MISSA en honor a Sant Bertomeu
13:00h TRACA
19:00 RECOLLIDA DE LES REINES per la Rotovense Musical
20:00 h. ACTES PELS 50 ANYS DE REGINES en MARIA JUAN  com a conductora de l'acte
21:30h. PROCESSO EN HONOR DE SANT BERTOMEU
22:30h CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS per Pirotecnia BorredÓ
00:00h ORQUESTA GRAVITY Apacament Escoles Velles

DIVENDRES 9  FESTIVITAT MARE DE D╔U DE LA SALUT

06:00h. DESPERT└ cantada per la RONDALLA AGREDOLă
08:.00h. ROSARI I MISSA
09:30h PASSACARRER per la Rotovense Musical
11:00h a 13:00h  PARC INFANTIL carrer Comte de Rotova
11:00h. PASSACARRER I ARREPLEGADA DE FESTERES
12:00H MISSA en honor a LA MARE DE D╔U DE LA SALUT
13:30h TRACA per Europla
   Seguidament hi haurÓ una ofrena a la Mare de DÚu de la Salut  al Barri de la Salut
17:30h a 19.:Ó0h  PARC INFANTIL carrer Comtes de Rotova
18:00h Actuaciˇ de PITER PARDO Parquing de les Escoles Velles
20:00 ARREPLEGADA DE LES FESTERES
21:00h. SOLEMNE PROCESSO EN HONOR A LA MARE DE D╔U DE LA SALUT
23:00h CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS per Pirotecnia Europla
00:30h ORQUESTA PLATINO 



DISSABTE 10  FESTIVITAT DE LA DIVINA AURORA

07:00h. DESPERT└
08:.00h. ROSARI
09:00h ESMORSAR EN BAR VERNISSA (pIscina)
11:00PASSACARRER per la Rotovense Musical
11:00h. PASSACARRER I ARREPLEGADA DE FESTERS
12:00H MISSA MAJOR
13:00h TRACA I VI D'HONOR en Paša Major
 14:00 PAELLA POPULAR Parquing de les Escoles Velles per  Sabors Catering
17:00h CAVALCATA  DE DISFRASSOS acompanyats per KumKumTra, xarangaWIN, El Comboi i discomovil
. En acabar, FESTA DE LA ESPUMA en plaša Major
18:00h Actuaciˇ de PITER PARDO Parquing de les Escoles Velles
20:30 ARREPLEGADA DELS FESTERS I DAMES
21:30h. SOLEMNE PROCESSO EN HONOR A LA DIVINA AURORA
23:00h CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS per Pirotecnia Aitana
01:00h ORQUESTA MARENGO 
        En acabar, Discom˛bil

DUMENGE 11   FESTIVITAT DEL CRIST DE LA FE

07:00h. DESPERT└
09:.00h PASSACARRER
  11:00h. ARREPLEGADA DE FESTERS, REINA I DAMES
12:00H MISSA en honor a CRIST DE LA FE
13:30h TRACA
  17:30h Actuaciˇ de KumKumTrÓ en orchata i fartons
  20:00h. ARREPLEGADA DE FESTERS, REINA I DAMES
21:30h. PROCESSO EN HONOR AL CRIST DE LA FE
23:00h CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS
23:30 SOPAR
  A continuaciˇ,GUATEQUE "ELS CAPELLANS"